Stredná odborná škola - obchod a podnikanie, Nitrianska cesta 61, 940 01 Nové Zámky
Hlavná stránka
Škola priateľská k deťom | Adopcia na diaľku | Slovenský jazyk, kultúra a zvyky | Harmonogram aktivít v oblasti prevencie sociálno-patologických javov |

Adopcia na diaľku

V šk. roku 2008/2009 si trieda III.O s triednou pani prof. Monikou Veresovou, Msc. adoptovala indické dievčatko z oblasti Karnataka, ktoré sa volá Nandita Mesta.

Od šk. roku 2010/2011 pokračuje v tejto aktivite trieda IV.P s triednou pani prof. PaedDr. Denisou Tomašicovou.

Nandita pochádza z veľmi chudobnej rodiny. Jej otec pracuje ako nádenník, matka je domáca. Má staršieho brata Makesha. V budúcnosti sa chce stať učiteľkou.
Každoročne vyzbieraný príspevok pokryje všetky náklady spojené so zdravotnou starostlivosťou a jej ďalším vzdelávaním.
Projekt prebieha v spolupráci so Slovenskou Katolíckou Charitou v Bratislave.

(viď. Foto v sekcii Fotoalbum - Adoptované dievčatko na ďiaľku)