Stredná odborná škola - obchod a podnikanie, Nitrianska cesta 61, 940 01 Nové Zámky
Hlavná stránka
Škola priateľská k deťom | Adopcia na diaľku | Slovenský jazyk, kultúra a zvyky | Harmonogram aktivít v oblasti prevencie sociálno-patologických javov |

Harmonogram aktivít v oblasti prevencie sociálno-patologických javov

Február

Návšteva filmu Katka a následne beseda o filme v rámci etickej výchovy.

Marec

Návšteva Mestskej polície v Nových Zámkoch, prednáška o drogovej legislatíve o následkoch prechovávania a užívania drog. V spolupráci s preventistom mestskej polície.

Apríl

Návšteva filmu Hadewijch o zneužití viery a o nebezpečenstve siekt, beseda so žiakmi k téme filmu.

Máj

Beseda s pozvaným psychologom o nelátkových závislostiach - internet, Facebook, hracie automaty, o príčinách ich vzniku a následkoch (v spolupráci so psychologickou poradňou). Diskusia o danej téme na základe vlastných skúseností resp. skúseností okolia.

Jún

Prednáška preventistu mestskej polície na tému tzv. mäkkých drog a alkoholizmu, o zdravotných následkoch ich užívania. Oboznámenie sa so sankciami v prípade požívania alkoholu mladistvými osobami.